Fynsk Erhvervs bestyrelse

Formand

Jørgen Dirksen

Adm. direktør, Rynkeby Foods A/S

Industri/fødevarer

jd@rynkeby.dk

Næstformand

Thomas Visti Jensen

Adm. direktør, Mobile Industrial Robots

Industri/robotteknologi

tv@mir-robots.com

Mogens Tveskov

Adm. direktør, TOGT Ejendomsudvikling A/S

Development

mt@togt.dk

Lars Hedal

Adm. direktør, Hesehus A/S

IT/kommunikation

hedal@hesehus.dk

Søren Jan Nielsen

Regionsdirektør, Danske Bank

Finans

sjn@danskebank.dk

Tom Pelle Jensen

Direktør, Hotel Svendborg

Oplevelse/hotel

tom-Pelle@hotel-svendborg.dk

John Klindt

Partner, Business Broker

Industri

jk@business-broker.dk

Peter Zinck

Bestyrelsesformand, Tietgen

Uddannelse

pz@hermanzinck.dk

Niels Søren Rasmussen

Direktør, GASA Group

Gartneri/landbrug

nsr@gasagroup.com

Jens Hempel-Hansen

Adm. direktør, H. J. Hansen Holding

Handel/industri

hempel@hjhansen.dk

Vakant

Transport/spedition

Kommitteret

Kurt Adamsen

Formand, Håndværker- og Industriforeningen

Byggeri/Håndværk

gad@iso-grup.dk

Kommitteret

Jonathan Bornemann Junker

NEXT Generation

IT/Teknologi

jonathan@houseofcode.io

Fynsk Erhvervs NEXT Generation bestyrelse

Formand

Jonathan Bornemann Junker

Adm. direktør, House of Code

IT branchen

jonathan@houseofcode.io

Næstformand

Martin Haurballe Niminski

Stifter & adm. direktør, Buildcode

Drone branchen

mhn@buildcode.dk

Rasmus Melbye

Bikedesk ApS

Software branchen

rasmus@bikedesk.dk

Daniel Vous Pedersen

Stifter & partner, Prison Ink.

Event branchen

danielvous@gmail.com

Lasse Kieffer

CEO & founder, Purple Robotics

Robot branchen

lasse.kieffer@gmail.com

Mads Fugl

Co founder, Coworking Plus

Iværksætter branchen

mf@coworkingodense.dk

Tine Gudrun Petersen

Adm. direktør, SPIS! Odense Food Festival

Fødevarer branchen

tine@spisodense.dk

Patrick Højgaard Thomsen

Stifter & adm. direktør, Mantra Connections

Fremstillingsindustri branchen

patrick.ht1991@gmail.com

Henrik Skov

Stifter, www.henrikskov.com

Oplevelses branchen

henrikskov@henrikskov.com

Suppleant

Mads Himstedt

Epida

Konsulent branchen

mads@epida.dk