Fynsk Erhvervs bestyrelse

Formand

Jørgen Dirksen

Tidl. adm. direktør, Rynkeby Foods A/S

Industri/fødevarer

dirksen.jorgen@gmail.com

Næstformand

Thomas Visti Jensen

Adm. direktør, Mobile Industrial Robots

Industri/robotteknologi

tv@mir-robots.com

Jens Hempel-Hansen

Adm. direktør, H. J. Hansen Holding

Handel/industri

hempel@hjhansen.dk

Lars Hedal

Adm. direktør, Hesehus A/S

IT/kommunikation

hedal@hesehus.dk

Peter Zinck

Bestyrelsesformand, Tietgen

Uddannelse

pz@hermanzinck.dk

Martin Danielsen

Direktør, Schou-Danielsen Logistik A/S

Transport/spedition

md@sdl.dk

Anna Aagaard

Adm. direktør og ejer, Fingerspitz* ApS

Digitalisering/kommunikation

aa@fingerspitz.dk

Henrik Neelmeyer

CEO, Egeskov

Oplevelsesøkonomi/hotel

hne@egeskov.dk

Peter Eriksen Jensen

Direktør, B&P Rådgivning

Industri/handel m.fl.

peter@eriksenjensen.dk

Johnny Albertsen

Adm. direktør, Gartneriet Rosborg-Bellinge

Gartneri

ja@eurostar.dk

Allan Nielsen

Adm. direktør, H. Skjøde Knudsen A/S

Byggeri

ani@skjode.dk

Kommitteret

Kurt Adamsen

Formand, Håndværker- og Industriforeningen

Byggeri/Håndværk

gad@iso-grup.dk

Kommitteret

Jonathan Bornemann Junker

NEXT Generation

IT/Teknologi

jonathan@houseofcode.io

Fynsk Erhvervs NEXT Generation bestyrelse

Formand

Jonathan Bornemann Junker

Adm. direktør, House of Code

IT branchen

jonathan@houseofcode.io

Næstformand

Martin Haurballe Niminski

Stifter & adm. direktør, Buildcode

Drone branchen

mhn@buildcode.dk

Rasmus Melbye

Bikedesk ApS

Software branchen

rasmus@bikedesk.dk

Lasse Kieffer

CEO & founder, Purple Robotics

Robot branchen

lasse.kieffer@gmail.com

Mads Fugl

Co founder, Coworking Plus

Iværksætter branchen

mf@coworkingodense.dk

Tine Gudrun Petersen

Adm. direktør, SPIS! Odense Food Festival

Fødevarer branchen

tine@spisodense.dk

Patrick Højgaard Thomsen

Stifter & adm. direktør, Mantra Connections

Fremstillingsindustri branchen

patrick.ht1991@gmail.com

Henrik Skov

Stifter, www.henrikskov.com

Oplevelses branchen

henrikskov@henrikskov.com

Suppleant

Mads Himstedt

Epida

Konsulent branchen

mads@epida.dk